• Szukaj
  • Powiadomienia
  • Ulubione
  • Moje konto
  • Koszyk

Recenzja: Magazyny energii Pylontech

Magazyny energii Pylontech
Wiedza o fotowoltaice
Zaktualizowane 22. maja 2024
6 min. czas czytania
Daniel Dyko
Daniel Dyko

Magazyny energii Pylontech wyróżniają się elastycznością projektową, szybkim i intuicyjnym montażem, a także łatwością w dopasowaniu ich do potrzeb instalacji przydomowych. Pylon Technologies, znane jako Pylontech, rozwija swoją technologię od 2009 roku, a oferta producenta obejmuje szeroki zakres produktów, od małych i przenośnych magazynów energii po duże rozwiązania kontenerowe. Szczególnie dużą popularnością cieszą się systemy magazynowania energii do użytku domowego

W praktyce stanowią one bardzo przemyślane uzupełnienie domowych instalacji fotowoltaicznych. Nawet mały magazyn energii o pojemności 6kWh może w tym wypadku znacząco zwiększyć autokonsumpcję gospodarstwa domowego. Portfolio Pylontech jest pod tym względem bardzo elastyczne, oferując serie magazynów wysokiego napięcia Force H1 i H2 o pojemności netto od 6,39 do 22,37 kWh. 

Technologia magazynów energii Pylontech

Wykorzystana przez Pylontech technologia litowo-żelazowo-fosforanowa (LiFePO4) gwarantuje wysoką niezawodność, trwałość i bezpieczeństwo w porównaniu z rozwiązaniami litowo-jonowymi. Baterie LiFePO4 od Pylontech odznaczają się wysoką odpornością na cykle ładowania i są mniej podatne na głębokie rozładowanie: ich głębokość rozładowania wynosi aż 95%. 

Inteligentne sterowanie dzięki Pylontech BCU V2

Istotną zaletą magazynów energii Pylontech jest ich wysoka kompatybilność z falownikami wiodących producentów. Osiągają to poprzez wydajne i elastyczne zarządzanie baterią za pomocą własnej jednostki sterującej Battery Control Unit (BCU), stanowiącej interfejs współpracujący z falownikiem. Wszystkie magazyny energii Pylontech w ofercie Memodo wykorzystują najnowszą wersję BCU V2, dzięki czemu można z nich korzystać w zestawieniu z falownikami m. in. Kostal Plenticore, GoodWe ET i SMA Sunny Boy Storage. Pełną listę znajdziesz tutaj: lista kompatybilności Pylontech @ Memodo.

Wybór odpowiedniego modelu: Pylontech Force H1 i H2

Magazyny energii Pylontech są dostępne w dwóch wersjach: Force H1 i Force H2. Obie bazują na modułach baterii o pojemności netto 3,2 kWh, które można łączyć za mocą skalowalnego systemu.

Magazyn energii Pylontech Force H1 – na każde potrzeby 

Magazyny energii z tej serii są szczególnie elastyczne i łatwe w modernizacji. Można zainstalować do 7 modułów w jednej wieży i połączyć równolegle aż 6 takich wież. Napięcie nominalne jest w takim wypadku nieco niższe. 

Magazyn energii Pylontech Force H2 - większa moc 

W przypadku tej linii mamy do czynienia z dwukrotnie wyższym napięciem nominalnym, w związku z czym możemy połączyć do 6 wież bateryjnych, składających się z maksymalnie 4 modułów.

W zależności od napięcia, jakie obsługuje falownik, Pylontech Force H1 i H2 spełniają wszystkie potrzeby przydomowej instalacji fotowoltaicznej. Podobnie jak w przypadku innych magazynów energii, różnica leży przede wszystkim w napięciu nominalnym baterii i ich maksymalnej, skalowalnej pojemności całkowitej. 

Znajduje to odzwierciedlenie w parametrach obu serii: 

Model magazynuForce H1Force H2
Liczna modułów na wieżę2-72-5
Pojemność netto jednej wieży (kWh)9.59-22.376,39-12,97
Maksymalna liczba wież66
Maksymalna pojemność netto przy połączeniu
równoległym (kWh)
134,2277.22
Napięcie nominalne144-336 p.n.e192-384 p.n.e
Prąd ładowania/rozładowania37 A18,5A

Wyróżnione przez HTW Stromspeicher-Inspektion

W tegorocznej edycji Inspekcji Magazynów Energii uniwersytetu HTW Berlin, połączenie magazynu energii Pylontech Force H2 z falownikiem hybrydowym Kostal Plenticore plus zajęło siódme miejsce i otrzymała wysoką ocenę jakości w kategorii 10 kW. System ten został wyróżniony między innymi za bardzo wysoką efektywność energetyczną.

Instalacja magazynów energii Pylontech

Podczas instalacji najlepiej jest kierować się następującymi punktami. 

1. Jakie potrzeby ma spełniać system magazynowania energii? 

Żeby udzielić pełnej odpowiedzi na to pytanie, należy sprawdzić, ile energii z PV generuje gospodarstwo domowe. Czy wykorzystuje dodatkowe urządzenia, takie jak pompy ciepła, grzałki czy stacje ładowania EV? Można do tego wykorzystać nasz kalkulator autokonsumpcji, który pomoże wskazać wysokość zapotrzebowania na magazyn energii. 

2. Którą serię wybierasz? 

Seria H1 oferuje wyższą maksymalną pojemność. Dzięki temu jedna wieża obsługuje gospodarstwa domowe o większym zużyciu energii, a cały system łatwo modernizować. Modele H2 lepiej sprawdzą się w przypadku mniejszych instalacji. 

3. Jakie są warunki przestrzenne? 

Kiedy chcesz zainstalować kilka wież, potrzebna będzie do tego przestrzeń. Jeden moduł bateryjny zajmuje około 600 x 380 mm dla serii H1 i 450 x 296 mm dla serii H2. Pomiędzy poszczególnymi stosami potrzebujesz 300 mm odstępu.

4. Z jakim falownikiem ma współpracować? 

Jeśli w kroku trzecim została wybrana seria H2 z wysokim napięciem nominalnym, należy sprawdzić, czy falownik jest w stanie je przetworzyć. Magazyny energii Pylontech będą współpracować z rozwiązaniami od wielu producentów - ich listę znajdziesz tutaj

Sama instalacja i uruchomienie magazynów energii Pylontech są bardzo proste. Poszczególne moduły bateryjne układa się jeden na drugim i mocuje za pomocą śrub. BCU montowany jest zawsze na górnym module. Dodatkowe okablowanie nie jest potrzebne, dzięki czemu system łatwiej rozbudować w przyszłości. Bardziej szczegółowe instrukcje instalacji znajdziesz na końcu.

Podsumowanie

Oprócz szerokiej kompatybilności z czołowymi producentami falowników, Pylontech oferuje w swoich magazynach wysokiego napięcia Force H1 i H2 szeroki wybór różnych pojemności i poziomów napięcia. Przekłada się to na elastyczność projektową i umożliwia skierowanie do klientów znacznie szerszej oferty.

Wnioski

  • Pylontech produkuje wydajne magazyny energii wysokiego napięcia o pojemności od 6,39 do 134,22 kWh. 
  • Magazyny energii Pylontech wyróżniają się trwałą i bezpieczną technologią LiFePO4. 
  • Modułowy system przekłada się w tym wypadku na łatwą instalację i możliwość rozbudowy. 
  • Dzięki oprogramowaniu BCU V2 cieszą się one wysokim stopniem kompatybilności z falownikami od wiodących producentów. 
To może Cię zainteresować
Proszę czekać, ładują się powiadomienia...
Powiadomienia
    Wystąpił nieoczekiwany błąd podczas ładowania powiadomień.